was successfully added to your cart.

Kategorija

Raksti par un ap izglītību

Labākā bērnu nometne

Kā izvēlēties bērnu nometni?

By | Raksti par un ap izglītību | No Comments

Vasaras nometnes bērniem

Vasaras nometnes bērniem ir neatņemama vasaras sastāvdaļa. Nometnes nozīmē piedzīvojumus un jaunus draugus, taču tās bieži vien ir arī izglītojošas un ļauj apgūt jaunas prasmes un zināšanas vai arī ļauj attīstīties jauniem hobijiem. Nometņu piedāvājums Latvijā ir ļoti plašs. Tiek piedāvātas gan dienas, gan diennakts nometnes telpās vai svaigā gaisā. Ir svarīgi izvēlēties nometni, kas atbilst katra vecāka prasībām un bērna interesēm. Lai izvēli būtu vieglāk izdarīt, esam apkopojuši nelielu interesantāko nometņu sarakstu trīs cenu kategorijās.

Lētākās nometnes

“Atklāj Rīgu no jauna”

Nometnes veids: apmācību/izglītojoša nometne

Atrašanās vieta: Baznīcas iela 5, Rīga

Norises laiks: 17. 06. 2019 – 21. 06. 2019

Dalībnieku vecums: 7 – 14

Dalībnieku izmitināšana: Dienas nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 85,00 EUR

Nometnes apraksts: Nometnē dalībniekiem tiks dota iespēja piedalīties dažādos pētījumos un ekskursijās, kas veicinās Rīgas pilsētas izzināšanu. Piedaloties nometnes aktivitātēs, bērni varēs paplašināt savu redzes loku un veicināt sociālo prasmju attīstību. Tiks iepazīti Rīgas parki un dārzi, Rīgas nocietinājumu vēsture, rūpniecība un citi interesanti pilsētas aspekti.

“Zemes skola”

Nometnes veids: āra dzīves nometne

Atrašanās vieta: Bišumuižas parks, Rīga

Norises laiks: 08. 07. 2019 – 12. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 6 – 11

Dalībnieku izmitināšana: Dienas nometne (nometne ārpus telpām)

Dalības maksa: 155,00 EUR

Nometnes apraksts: Pilsētas apstākļos bērniem tiks dota iespēja būt aktīviem un tuvāk dabai. Dalībnieki varēs apgūt ugunskuru veidošanas prasmes, kompasa lietošanu, augu un zālīšu atpazīšanu un to pielietojumu, kā arī piedalīties dažādās interesantās aktivitātēs, piemēram, instrumentu un savas dabas koncertzāles veidošanā.

“Varonis manī”

Nometnes veids: atpūtas un piedzīvojuma nometne

Atrašanās vieta: Vecmuiža, Liepupes pagasts, Zaķi

Norises laiks: 01. 07. 2019 –05. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 7 – 14

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 140 EUR

Nometnes apraksts: kristiešu draudzes “Prieka vēsts” rīkotajā nometnē bērniem tiks dota iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, spēlēs un pārgājienos, kā arī apgūt Bībeles studijas, sportot  un vakaros pavadīt laiku ar jauniegūtajiem draugiem pie ugunskura.

 

Vidējas cenu kategorijas nometnes

Bindenti – muzikāli kustīga nometne ”Muzikālie ritmi”

Nometnes veids: mūzikas un  mākslas nometne

Atrašanās vieta: ”Brūveri” Sigulda

Norises laiks: 09. 06. 2019 – 14. 06. 2019

Dalībnieku vecums: 8 – 14

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 250 EUR

Nometnes apraksts: Horeogrāfu, pedagogu un deju skolotāju uzraudzībā bērni varēs apgūt dejas un mūzikas nodarbības. Programma ir balstīta uz veselīga dzīvesveida pamatiem. Nometnē tiks attīstīta muzikalitāte, kustības koordinācija  un ritma izjūta, kā arī spēja pārvaldīt savu ķermeni. Katru dienu bērniem tiks dota iespēja piedalīties jautrās un izglītojošās nodarbībās, kā piemēram, pārgājienos, radošajās darbnīcās, improvizācijas teātrī, tautas bumbas spēlē, smieklu jogā un citās interesantās aktivitātēs.

“Šurum-burums 2019”

Nometnes veids: atpūtas un piedzīvojuma nometne

Atrašanās vieta: Ūdensrozes, Kazdangas pag. Aizputes nov., Kazdanga

Norises laiks: 01. 07. 2019 –05. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 7 – 14

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 248,00 EUR līdz 268,00 EUR

Nometnes apraksts: Šīs piedzīvojumu nometnes laikā bērniem tiks dota iespēja piedalīties dažādās radošās, sportiskās un izglītojošās aktivitātēs. Bērni apgūs veselīga dzīvesveida pamatus, piedalīsies pārgājienos un ekskursijās, brīvdabas kino. Tiks apgūta gleznošana uz zīda un papīra, aktiermāksla. Nometnes dalībnieki ne tikai varēs izvēlēties sev visinteresantākās aktivitātes, bet arī darbosies gan visi kopā, gan komandās.

Bindenti – ”Neiespējamā misija”

Nometnes veids: atpūtas un piedzīvojumu nometne

Atrašanās vieta: ”Kraukļi” Salacgrīva

Norises laiks: 21. 07. 2019 – 27. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 8 – 14

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpā)

Dalības maksa: 250 EUR

Nometnes apraksts: Nometnē bērni varēs piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs, kas trenē izturību, spēku un taktisko domāšanu. Programma ir balstīta uz veselīga dzīvesveida pamatiem. Katru dienu bērniem tiks dota iespēja piedalīties jautrās nodarbībās, kā piemēram, pārgājienos, šķēršļu joslās, sporta nodarbībās un citās interesantās aktivitātēs.

“Atklāsim pasauli”

Nometnes veids: dabas izpētes nometne

Atrašanās vieta: “Sveikuļi”, Tumes pagasts, Tukuma novads

Norises laiks: 07. 07. 2019 – 13. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 9 – 13

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 230 EUR

Nometnes apraksts: Nometnē tiks atjaunota saikne ar dabu, tiks iepazīti dzīvnieki, meži, ezeri un purvi. Nometnes laikā nav atļauts lietot personīgās mobilās sakaru tehniku vai datortehniku. Bērni apgūs orientēšanās pamatus, piedalīsies izpētes ekspedīcijās, pārgājienos, putnu vērošanā, zivju makšķerēšanā un pašu makšķeru gatavošanā kā arī citās interesantās aktivitātēs.

Dārgākās nometnes

“Kendama, angļu valodas un sporta nometne”

Nometnes veids: izglītojoša, sporta

Atrašanās vieta: Mērsrags

Norises laiks: 25. 06. 2019 –29. 07. 2019 / 08. 07. 2019 – 12. 07. 2019 / 12. 07. 2019 – 16. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 8 – 15

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 250-350 EUR

Nometnes apraksts: Nometne veidota tā, lai nometnes dalībnieks no nometnes iegūtu gan zināšanu bāzi, gan atraktīvi vēlētos līdzdarboties dažādās aktivitātēs. Noslēdzot nometni katrs nometnes dalībnieks paņems līdzi sev aizraujošu pieredzi, atmiņas par piedzīvojumiem, jaunas zināšanas kā arī  jaunas un pozitīvas emocijas.
Vairāk informācija šeit.

 

“Made in Latvia = rescue Europe 2019”

Nometnes veids: vides un dabas pētnieku nometne

Atrašanās vieta: Katvaru pagasts

Norises laiks: 30. 06. 2019 –06. 07. 2019 / 07. 07. 2019 – 13. 07. 2019 / 14. 07. 2019 – 19. 07. 2019

Dalībnieku vecums: 8 – 15

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 285 EUR

Nometnes apraksts: Bērniem tiks dota iespēja kļūt par eksperimentu speciālistiem. Eksperimentos nozīmīgu lomu spēlēs ne tikai inženierzinātnes, daba, latviešu un angļu valoda, bet arī tradīcijas, simboli un slepenās valodas. Tāpat nometnē netiks aizmirsts par aktīvu atpūtu.

“Royal English Summer Camp 2019”

Nometnes veids: apmācību/izglītojoša nometne

Atrašanās vieta: Dundagas pils, Dundagas nov.

Norises laiks: 04. 08. 2019 – 14. 08. 2019

Dalībnieku vecums: 7 – 14

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās un ārpus telpām)

Dalības maksa: 368,00 EUR līdz 408,00 EUR

Nometnes apraksts: Nometnes galvenais mērķis ir uzlabot angļu valodas zināšanas, doties aizraujošos piedzīvojumos brīvā dabā un pašā Dundagas pilī, kā arī apgūt “karaliskās” uzvedības etiķeti. Bērniem tiks piedāvātas sportiskas aktivitātes svaigā gaisā, veselīgas maltītes un iespēja, iepazīt pils un galma dzīvi.

“Albatross – Kamera, Motors!”

Nometnes veids: atpūtas un piedzīvojuma nometne

Atrašanās vieta: Atpūtas komplekss “Albatross”, Ķesterciems, Engures pagasts

Norises laiks: 27. 07. 2019 – 05. 08. 2019

Dalībnieku vecums: 7 – 17

Dalībnieku izmitināšana: Diennakts nometne (nometne telpās)

Dalības maksa: 360,00 EUR

Nometnes apraksts: Nometnes dalībnieki ir aicināti kopīgi radīt kino un tuvāk iepazīt kino pasauli. Bērni varēs apgūt animācijas veidošanu, darbu ar kino tehnoloģijām, aktierspēli, darbu komandās, scenāriju veidošanas prasmi un piedalīties citās interesantās ar kino saistītās aktivitātēs. Nometnes laikā bērniem tiks piedāvātas arī dažādas sportiskās nodarbības.

Tālmācība

Kas ir tālmācības?

By | Raksti par un ap izglītību | No Comments

Tālmācība

Mēs dzīvojam laikmetā, kurā tehnoloģijas ir kļuvušas par pašsaprotamu dzīves sastāvdaļu. Vēl tikai pirms dekādes internets sāka kļūt par svarīgu mācību procesa sastāvdaļu, šodien neviens students nevarētu iedomāties savu dzīvi bez datora un internetā atrodamās informācijas. Arvien biežāk skolēni un studenti saņem uzdevumus, kuru izpildei ir nepieciešams dators un interneta piekļuve. Mācību metodes mainās un rodas jaunas alternatīvas klātienes izglītības iestādēm.

Tālmācības mērķi un attīstība

Tālmācība sākotnēji kļuva pazīstama kā universitārā izglītība ārzemēs. Tās mērķis bija nodrošināt akadēmisko izaugsmi cilvēku grupām, kas jau bija uzsākušas atalgotu darbu, nodibinājušas ģimeni vai arī citu sociālu vai personisku apstākļu dēļ nespēja mācīties klātienē. Mūsdienās tālmācībā var ne tikai studēt, bet arī iegūt vidējo un pamatizglītību, absolvēt noteiktas apmācības vai atsevišķus kursus. Tālmācības uzsākšana vienmēr ir saistīta arī ar jaunu dzīves posmu, pieredzi un izaicinājumiem. Kā vienmēr, uzsākot ko jaunu, var rasties jautājumi, piemēram, kā savienot mācības ar darbu un brīvo laiku; kā izmantot mācību laiku īpaši produktīvi; kā sasniegt savus konkrētos mērķus ar izvēlēto tālmācības programmu?

Tālmācības programmas sniedz iespēju studēt vai apgūt ko jaunu tām personu grupām ,kuras nespētu apmeklēt klātienes izgītības iestādes, taču ne vienmēr cilvēki, kas jau ir uzsākuši atalgotu darbu, ir gatavi atkal atsākt mācīšanoās procesu. Šādā situācijā ir svarīgi atcerēties, ka katrs cilvēks mācās citādāk, un arī pati prasme mācīties var tikt apgūta. Vairākas tālmācības izglītības iestādes ir specializējušās pieaugušo izglītībā, pieaugušo mācīšanās paražas un ātrums tiek ņemts vērā.

Laika menedžments

Izvēloties mācīties tālmācības ceļā, ir jāprot organizēt un plānot savs laiks. 24 diennakts stundas var tikt iedalītas fiksētās un mainīgās darbībās. Fiksētas darbības ir, piemēram, laiks, kas jāpavada darba vietā, miegs, ēdienreizes uc. Fiksētās darbības aizņem konkrētu stundu skaitu un ir nemainīgas, tās atkārtojas regulāri. Mainīgās darbības ir tās, kuru izpildei ne vienmēr in nepieciešams viens un tas pats laika periods, ir iespējams mainīt to paveikšanas laiku un dienu. Šādas darbības ir, piemēram, iepirkumu veikšana, laiks ar ģimeni un draugiem, patstāvīga mācīšanās mājās uc. Atkarībā no tā, cik daudz laika “paliek pāri”, var tikt sastādīts mācību plāns. Plāna sastādīšanai svarīgs ir ne tikai brīvā laika aspekts, bet arī tas, kurās dienas stundās Jūs vēlaties mācīties un spējat labāk koncentrēties. Tādējādi var nodrošināt īpaši efektīvu mācīšanās procesu. Lai labāk organizētu savu laiku un nepazaudētu savis nostādīto mērķi, ir ieteicams izveidot trīs dažādus plānus:

 1. Semestra plānu:
 • tālmācības programmes priekšmeti
 • Ieskaišu vai kontroldarbu veids (rakstisks, mutisks utt.)
 • Ieskaites vai kontroldarba datums
 • Katrā priekšmetā nepieciešamie materiāli
 1. Nedēļas plānu:
 • Termiņi (darbu nodošana, konsultācijas utt.)
 • Mācību vielas sadalījums – kurā dienā tiks apgūta konkrētā tēma
 • Laika izvērtējumu – cik laiks ir nepieciešams katram uzdevumam
 • Rezerves laiks (apmēram 20% no ieplānotā mācību laika)
 • Brīvā laika pasākumi (laiks, ko pavadīt ar ģimeni un draugiem)
 1. Dienas plānu:
 • Definēt laika posmu, kas var tikt veltīts mācībām
 • Definēt laiku, kas nepieciešams katram uzdevumam vai izvēlētajai tēmai
 • Definēt konkrētās dienas mācību mērķi

Protams, neraugoties uz sastādītajiem plāniem, ir iespējams, ka mācīšanās nenorit tik produktīvi un efektīvi, kā bija domāts. Daudz kas ir atkarīgs no izvēlētās dienas un diennakts laika. Ir  jārēķinās ar to, ka būs dienas, kurās Jūs nespēsiet koncentrēties un paveiksiet varbūt tikai pusi no ieplānotā. Tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi, ieplānot iepriekš minēto rezerves laiku. Tāpat svarīgas ir pauzes. Tās Jums ir nepieciešamas, lai pēc tam turpinātu efektīvu mācīšanās procesu.

Mācību procesa uzlabošana

Neliela pastaiga svaigā gaisā vai telpas izvēdināšana var palīdzēt labāk koncentrēties. Nedrīkst aizmirst arī par mācību vielas atkārtošanu, lai tā saglabātos ilgtermiņa atmiņā. Šajā procesā var palīdzēt ne tikai tekstu pārlasīšana, bet arī kopsavilkumu rakstīšana. Mācību vielas atkārtošanai būtu jāatvēl pietiekami daudz laika, tā var tikt iekļauta vai nu dienas, vai nedēļas plānā.

Viens no aspektiem, kas var palīdzēt atvieglot mācīšanos, ir speciāla lasīšanas tehnika. Izmantojot pareizo tehniku, mācību process būs efektīvāks un var tikt ietaupīts laiks. Viena no piemērotākajām tehnikām ir SQ3R:

 • Survey (pārskats) – iegūt teksta pārskatu, pirmo informāciju
 • Question (jautājums) – uzdot sev jautājumu, par ko varētu būt teksts
 • Read (lasīt) – lasīt tekstu
 • Recall (atkārtot) – saviem vārdiem atkārtot to, par ko bija teksts
 • Review (recenzija) – izvērtēt tekstu un tā argumentus

Telefons vai planšetdators arī var būt noderīgs mācību procesā. Saglabājot mācību materiālus, tie var tikt atvērti jeburā brīdī, neraugoties uz to, kur tieši Jūs atrodaties. Tādējādi, ja rodas jautājumi, par iepriekšējā dienā apskatīto tēmu, Jūs varat ne tikai no jauna apskatīt konkrētos materiālus, bet arī produktīvi izmantot laiku, kas pavadīts, piemēram, sabiedriskajā transportā.

Kopsavilkumā var teikt, ka, lai veiksmīgai absolvētu tālmācības programmu, Jums ir jāprot organizēt un plānot ne tikai savs laiks, bet arī apgūstamā mācību viela un tās apjoms. Pareizā lasīšanas tehnika un citas metodes var atvieglot mācīšanās procesu, vielas atkārtošana nostiprina iegūtās zināšanas. Plānojot laiku, Jūs nedrīkstat arī aizmirst savu bioloģisko ritmu – izgulējies un atpūties cilvēks var labāk koncentrēties un efektīvāk nodoties mācībām.

Korporatīvās apmācības

By | Raksti par un ap izglītību | No Comments

Mūsdienās korporatīvās apmācības strauji kļūst populāras, aizvien vairāk uzņēmumi izvēlas apmācīt savus darbiniekus lai paaugstinātu uzņēmuma konkurētspēju un paaugstinātu uzņēmuma ienākumus.

Kas ir korporatīvās apmācības?

Korporatīvās apmācības pēdējo gadu laikā iegūst arvien lielāku nozīmi. Arī darba devēju interese par šīm apmācībām pēdējo gadu laikā ir augusi. Parasti tiek runāts par korporatīvajām apmācībām tajā gadījumā, ja šīs apmācības vismaz daļēji apmaksā darba devējs. Tas nozīmē, ka apmācība uyņēmumā darbiniekam var tikt piedāvāta arī bez maksas. Uzņēmumi ir ieinteresēti, lai to personāls nodrošina darba konsekventu izpildi. Tam bieži vien ir nepieciešams, lai darbinieki būtu aktuāli informēti un pārzinātu jaunākās metodes, kas ir nepieciešamas konkrēto darba uzdevumu veikšanai.

Šis tālākizglītības piedāvājums ir nozīmīgs personāla attīstībā, tas sniedz iespēju darba ņēmējiem uzlabot esošās kompetences savā atbildības jomā, kā arī iegūt pavisam jaunas zināšanas, kas var palīdzēt ne tikai līdzšinējā darba, bet arī jaunu uzdevumu izpildē. Kā viens no plaši sastopamiem piemēriem korporatīvajām apmācībām var tikt minēta jaunu valodu apgūšana, kā piemēram, svešvalodu kursi internetā vai klātienē. Atkarībā no darbinieku zināšanām var tikt piedāvāti  svešvalodu kursi iesācējiem vai cilvēkiem ar priekšzināšanām. Svešvalodu apguve, protams, nav vienīgā apmācību forma, ko var piedāvāt jūsu uzņēmums, tie var būt arī programmēšanas kursi, datorkursi, servisa orientētas komunikācijas kursi un daudzi citi formāti.

Korporatīvās apmācības jūsu ofisā

Darba tirgu mūsdienās raksturo  pastāvīgas pārmaiņas. Laiki, kad cilvēki apguva vienu konkrētu profesiju un to veica visu atlikušo mūžu, jau sen ir pagājuši. Profesijas apgūšana un algota darba uzsākšana vairs nenozīmē akadēmiskās un profesionālās izaugsmes noslēgumu. Izglītība un mācīšanās process jūs var pavadīt visa mūža garumā.

Ir darba vietas, kas saskatījušas darba tirgus pārmaiņas un apzinās savas iespējas uzlabot darbinieku produktivitāti un mazināt iespējamos riskus uzņēmumā, piedāvājot saviem darbiniekiem korporatīvās apmācības. Šo apmācību veids un saturs var būt ļoti atšķirīgs – tie var būt klātienes semināri vai arī tālmācības kursi un webināri. Apmācības uzņēmumā ne vien nodrošina darba klimata un darba kvalitātes uzlabošanos konkrētajā ofisā, bet arī sniedz plašākas iespējas darba ņēmējiem.

Korporatīvās apmācības formas un piedāvājums

Tālākizglītība tāpat kā jebkura cita izglītības forma mainās kopā ar laiku un tehnoloģijām. Mūsdienās darbiniekiem tiek piedāvāti ne tikai semināri klātienē, bet arī neklātienes kursi vai Online- apmācības interneta vidē. Apmācības mērķim ir jābūt skaidri definētam. Atkarībā no attiecīgās mērķa grupas un vēlamajiem rezultātiem var tikt plānota konkrēto apmācību laiks, veids un metodes, šo apmācību realizēšanai. Katram, kas ir ieinteresēts korporatīvajās apmācības, ir jāuzdod sev šie jautājumi:

 1. Ko es vēlos sasniegtsavā profesionālajā sfērā?
 2. Kādas kvalifikācijas un kompetences ir nepieciešamas, lai sasniegtu šo mērķi?
 3. Kur un kādā veidā es varu iegūt šīs kompetences?
 4. Kādas ir manas (mana uzņēmuma) financiālās iespējas, lai sasniegtu šo mērķi?

Tālmācība ir viena no piedāvātajām apmācības formām, kas palīdz darbiniekiem efektīvāk apvienot darba, ģimenes un mācību laiku. Tālmācība mūsdienās ne tikai sniedz iespēju atbildēt uz jautājumu: kur mācīties pēc vidusskolas? Tālmācības ceļā var apgūt ne tikai augtāko izglītību, vai pabeigt atsevišķus kursus, bet arī apgūt pamatizglītību vai absolvēt tālmācības vidusskolu.

Arī citas online apmācības metodes mūsdienās ir kļuvušas aizvien pieprasītākas un atzītākas.  Mācīšanās internetā ļauj brīvāk sadalīt savu laiku un bieži vien ir arī ekonomiskāka nekā klātienes kursu abmeklēšana. Internetā nereti tiek piedāvāti dažādi svešvalodu bezmaksas kursi. Lielākajā daļā amatu, kas ir servisa orientēti ir nepieciešamas latviešu, angļu un krievu valodas zināšanas. Mācīties angļu valodu internetā mūsdienās ir ļoti viegli, to pašu var teikt par krievu valodas apmācību iesācējiem. Online ir atrodami ne tikai padomi, teksti, gramatika, bet arī pamācoši video un aplikācijas, kas atvieglo valodas apguvi. Online vidē ne tikai var  atrast mācību materiālus, bet arī salīdzināt piedāvāto kursu klāstu, atrast kursus savas darbavietas tuvumā, kā arī salīdzināt apmācību cenas.

Korporatīvo apmācību priekšrocības

Tālākizglītība, kas tiek atbalstīta no uzņēmuma puses, veicina darbinieku motivācijas un sasniegumu paaugstināšanos. Darbinieki bieži vien apgūst jaunas zināšanas, kas tiem palīdz veikt jaunus uzdevumus, kā arī paplašināt savu atbildības sfēru. Darbinieki var apgūt jaunākās tehnoloģiskās inovācijas un tikt informēti par aktuālajām pārmaiņām. Korporatīvās apmācības stimulē zināšanu izplatīšanos ofisā, jo darbinieki, kas izgājuši konkrētos kursus, nodod iegūtās zināšanas arī saviem kolēģiem. No korporatīvajām apmācībām profitē ne tikai atsevišķie darba ņēmēji, bet arī viss uzņēmums kopumā. Šī iemesla dēļ uzņēmumi nereti piedāvā saviem darbiniekiem bezmaksas apmācības, vai vismaz daļēji sedz profesionālās tālākizglītības izdevumus. Pēc apmācību veiksmīgas pabeigšanas darbiniekiem lielākoties ir jāpaliek savā amatā (vai uzņēmumā) noteikts laika posms, jo uzņēmums ir investējis naudu konkrētā darbinieka attīstībā un ir ieinteresēts tā tālākajā darbā.

Informācija un tehnoloģijas mūsdienās noveco ļoti strauji. Darbinieka zināšanu aktualizēšana nodrošina arī uzņēmuma konkurētspēju un tā darba produktivitāti. Informācijas aktualizēšana un jaunu metožu apgūšana ir īpaši svarīga darbā ar cilvēkiem un komunikācijā ar jau esošajiem vai potenciālajiem klientiem. Uzņēmumos, kuri cenšas iegūt jaunus klientus ir svarīgi, lai komunikācija būtu kvalitatīva un servisa orientēta. Ir iespējams, ka, iegūstot jaunus internacionālus klientus, ir nepieciešams ieguldīt savu darbinieku attīstībā. Ja uzņēmums sadarbojas ar kādu Skandināvijas uzņēmumu, darbiniekiem var tikt piedāvādi zviedru valodas un norvēģu valodas kursi, vai ja uzņēmuma korporācijas partneris atrodas Vācijā – vācu valodas kursi. Protams, var tikt piedāvāta apmācība ne tikai konkrētās partnervalsts valodā, bet arī vispārīga apmācība komunikācijas stratēģijās vai, piemēram, angļu valodas kursi, kas atvieglotu komunikāciju vienlaicīgi ar vairākiem internacionālajiem sadarbības partneriem.

Riska menedžments mūsdienās ir kļuvis par aktuālu tēmu. Ne tikai darba devēji vēlas būt droši, ka darba vietā netiks veikti smagi pārkāpumi, bet arī darba ņēmēji ir ieinteresēti sava amata drošībā un izaugsmes iespējās. Korporatīvās apmācības, kas tiek atbalstītas no uzņēmuma puses, ir viens no risinājumiem, kā mazināt risku un nodrošināt uzņēmuma produktivitāti un tā konkurētspēju, kā arī veicināt darbinieku profesionālo attīstību un izaugsmi.

Kā iedvesmot sevi un skolēnus rakstīt stāstus?

By | Raksti par un ap izglītību | No Comments

Mēs katrs esam lasījuši stāstus un grāmatas, kuri mūs aizrauj un fascinē, bet kad iedomājamies rakstīt paši vai ja kāds mūs lūdz uzrakstīt kādu stāstu, eseju, darbu vai dzeju, tas daudzus uzreiz biedē un tas tiek bieži atlikts uz pēdējo brīdi.
Ar ko lai sāk? Kā lai sāk? Par ko rakstīt un kā pabeigt? Cik garam ir jābūt darbam?
Šie un vēl citi jautājumi bieži uzvirmo un paveicas tiem, kam ir vadlīnijas pie kurām pieturēties un aptuvens mērķis uz kuru tiekties. Bet ko darīt, pat tad, ja tas īsti nepalīdz kreativitātes veicināšanai? Šajā rakstā apskatīsim dažas no iespējām un sniegsim jums idejas un palīdzību radošākai rakstīšanai, mācību stundu sagatavošanai un skolēnu iedvesmošanai. Read More